Дома Фудбал Судијата ова не го забележа: Менди се обиде да го „нокаутира“ Ламела! (ВИДЕО)

Судијата ова не го забележа: Менди се обиде да го „нокаутира“ Ламела! (ВИДЕО)

mendy lamela

Фудбалерите на Манчестер Сити вчера на „Вембли“ му го нанесоа третиот пораз на Тотенхем во сезоната.

Славеа „граѓаните“ со голот на Марез уште на стартот од натпреварот, но домаќините имаа свои шанси да стигнат до изедначување.

Најдобрата ја пропушти Ламела во 81-та минута, а овој фудбалер се најде и во центарот на една контроверзна ситуација која ги налути навивачите на Тотенхем.

Бекот на Сити градеше една топка пред Ламела, Аргентинецот не беше нежен во обидите да дојде до истата, што очигледно го налути Французинот. Менди се сврте и се обиде да го удри Ламела, но овој потег не беше санкциониран ниту со жолт картон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фердинанд го советува Ливерпул: Треба да го вратите Стерлинг

Легендата на Манчестер Јунајтед и англискиот фудбал, Рио Фердинанд изјави дека Ливерпул тр…