Дома Видео Судијата му го згреши бројот, Агуеро се збуни па го поправи 🎥

Судијата му го згреши бројот, Агуеро се збуни па го поправи 🎥

Серхио Агуеро во вчерашниот реванш од полуфиналето влезе во игра на местото на Фил Фоден.

Во тој момент видовме една смешна ситуација. Судијата задолжен за да ги покажува измените покажа дека во игра влегува играчот со број 9, а тоа е бројот на Габриел Жесус, не на Агуеро. Агуеро си ја носи „десетката“.

Интересна беше и реакцијата на Агуеро кога судијата го покажа погрешниот број.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дали соблекувалната на Сити го саботира Де Брујн?

Доскорешниот заменик капитен на Манчестер Сити, Кевин де Брујн изгледа не ужива апсолутна …