Дома Фудбал Останато Судир меѓу полицијата и навивачите – хаос на натпреварот на Бока Јуниорс, имало и загинати!

Судир меѓу полицијата и навивачите – хаос на натпреварот на Бока Јуниорс, имало и загинати!

Само неколку дена по трагедијата во Индонезија се случи нов хаос на фудбалски натпревар, овој пат во Аргентина.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Медиумите утрово пренесуваат дека на вчерашното дерби помеѓу Химназија и Бока Јуниорс се случил голем хаос, а најмногу била виновна полицијата. Натпреварот беше прекинат после само девет минути игра и засега не е одлучено кога ќе се игра повторно.

Нередите започнале помеѓу фановите и полицијата пред стадионот. Полицијата на стадионот употребила солзавец кој завршил на самиот терен и меѓу фановите кои стигнале до трибините. Целата ситуација ескалирала надвор од стадионот, а глетките биле страшни. Според информациите кои се пренесуваат имало и загинати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…