Дома Фудбал Суарез со 150. гол во Ла Лига обезбеди нова победа за Атлетико

Суарез со 150. гол во Ла Лига обезбеди нова победа за Атлетико

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез игра одлично на почетокот во дресот на Атлетико.

Суарез на дебито за Атлетико постигна два гола и запиша асистенција, а денес со својот гол ја сруши Селта во Виго.

Во шестетата минута Суарез го совлада голманот на Селта и донесе предност од 1:0, па така практично тој беше најзаслужен за триумфот. Караско во судиското продолжение само зголеми на 2:0.

За поранешниот напаѓач на Барселона ова беше 150. гол во Ла Лига.  Секако 147 постигна за Барселона, преостанатите три се во дресот на „јорганџиите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фернандињо доби пет минути игра и заработи нова тешка повреда

Фудбалерите на Манчестер Сити синоќа го победија Порто со 3:1 во првото коло од групната ф…