Дома Фудбал Останато Суарез со искрен совет до Нуњес: Послушај идиот кој правеше глупости и не поминуваше добро

Суарез со искрен совет до Нуњес: Послушај идиот кој правеше глупости и не поминуваше добро


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Дарвин Нуњес ги разочара навивачите на Ливерпул со црвениот картон против Кристал Палас во второто полувреме.

Јоаким Андерсен констатно во текот на мечот го провоцираше Нуњес и на крајот успеа во намерата да го изнервира. Нуњес сега доби совет од Луис Суарез кој има искуство со такви ситуации и низ кариерата се соочил со повеќе инциденти.

„Сигурно во иднина поради ова ќе го провоцираат два или три пати повеќе, постојатно тој ќе биде мета на противничките играчи. Би сакал да послуша совет од идиот кој постојано правеше глупости и не поминуваше добро“.

„Дарвин во никој случај не треба да им даде нова шанса да го испровоцираат, ако тоа се случи ќе биде само полошо и полошо за него. Верувам дека е интелигентно момче кое слуша совети и знае како да се справи со ситуацијата“, гласи пораката од Суарез до неговиот сонародник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…