Дома Фудбал Суарез на дебито направи и една грешка, па доби лекција од соиграчите 📸

Суарез на дебито направи и една грешка, па доби лекција од соиграчите 📸

Луис Суарез имаше одлично деби за Атлетико Мадрид во кое постигна два гола и запиша асистенција за 20-тина минути поминати на теренот, но направи и една грешка по која веднаш доби лекција.

Добро познато е веќе во фудбалската јавност дека Атлетико има правило во кое не се гази грбот кој е поставен пред влезот на стадионот. Суарез помина врз него, а соиграчите веднаш му кажаа дека не смее тоа да го прави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…