Дома Фудбал Франција Суарез: Меси мора да се навикне на ладната клима во Париз

Суарез: Меси мора да се навикне на ладната клима во Париз

На Лионел Меси не му оди баш според очекувањата во ПСЖ, постигна четири гола за „светците“, но од него се очекуваше повеќе.

Париз е поинаков град во однос на Барселона каде што Аргентинецот ја помина скоро целата кариера. Климата не би смеела да биде изговор за формата на Меси, но Луис Суарез сега откри дека Меси му се пожалил на тоа.

„Нашиот однос е одличен. Секој ден се слушаме. Зборуваме за натпреварите, семејството…Ми кажа дека има проблем кога игра на ладно време, посебно на снег. Мора да се навикне на климата во Париз“, изјави Суарез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…