Дома Македонски спорт Мак фудбал Струга доби тежок противник во квалификациите за Лигата на шампионите

Струга доби тежок противник во квалификациите за Лигата на шампионите

Шампионот на Македонија Струга Трим Лум немаше премногу среќа на ждрепката во квалификациите за Лигата на шампионите и ќе игра против повеќекратниот словачки шампион Слован Братислава.

Слован Братислава е силен противник кој во 1969 година победи во тогашниот Куп на победниците на куповите, а во Словачка 22 пати беше државен шампион и 17 пати го освојуваше купот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Првиот натпревар е закажан за 9/10 јули во Братислава, додека реваншот е седум дена подоцна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …