Дома Фудбал Италија Стротман потпиша за Каљари

Стротман потпиша за Каљари

Холанѓанецот Кевин Стротман повторно ќе игра во Серија А, сега во Каљари.

Стротман дојде во Рома како голема надеж во 2013 година, но една година подоцна претрпе тешка повреда и го пропушти СП 2014 во 2014 година. Кога се врати од таа повреда повеќе не беше истиот играч. Во Рома беше се до 2018 година кога се пресели во Марсеј за 25 милиони евра.

На „Велодром“ имаше солиден ефект, потоа премина во Џенова. Сега се враќа во Италија, но во Каљари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…