Дома Видео Страшна сцена: Полицаец застрела голман со пушка

Страшна сцена: Полицаец застрела голман со пушка

Страшна сцена беше забележана во натпреварот помеѓу Гремио Анаполис и Сенто Оесте.

Во една турканица на оваа средба еден од полицајците со пушка на гумени куршуми го застрела 22-годишниот голман Роман Соуза.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Голманот од куршумот се здоби со дупка во ногата, а целта на полицијата беше да спречи пресметка помеѓу двете екипи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Еден од најдобрите боксери во светот снимен како се тепа со доставувач 🎥

Дерек Чисора е снимен како со глава удира доставувач на велосипед во Лондон. Еден од најдо…