Дома Македонски спорт Мак фудбал Стојанче Велинов е новото име во Гостивар

Стојанче Велинов е новото име во Гостивар

Гостивар дефинитивно во вториот дел од сезоната ќе биде една од најзасилените екипи во ВМФЛ Запад.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Денес гостиварци го промовираа и Стојанче Велинов како нов играч. Велинов е уште едно засилување во низата на Гостивар после чистката откако заминаа 10 фудбалери.

Велинов во редовите на Гостивар доаѓа од Велешта. Вториот дел од сезоната Гостивар ќе биде една нова екипа, а ќе видиме како тимот ќе функционира со толку многу промени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Струга со победа се враќа од Кратово

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Лидерот во макед…