Дома Македонски спорт Мак баскет Стојановски: Најважна беше победата која ја посакувавме

Стојановски: Најважна беше победата која ја посакувавме


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Војдан Стојановски ја предводеше Македонија во триумфот против Словачка, заедно со својот нов колега во националниот дрес, Ричард Хендрикс.

Стојановски потенцира дека ова се важни бодови кои ги освоила нашата селекција.

„Ова е голем триумф за нас, одигравме одлично, особено во одбраната. И покрај тоа што во некои сегменти потфрливме во второто полувреме, сепак на крајот славевме. Најважна беше победата, ја посакувавме“, истакна Стојановски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Дарио Ивановски во машка и Билшерин Сулејман во женска конкуренција победници на полумаратонот на „Охрид трчаТ“

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Домашниот атлетичар…