Дома Трансфер зона Стоперот на Манчестер Јунајтед понуден на Милан?

Стоперот на Манчестер Јунајтед понуден на Милан?

„Газета дело Спорт“ пишува дека Ерик Бејли е понуден на италијанскиот гигант Милан.

Миланезите имаат шанса да го ангажираат фудбалерот на Манчестер Јунајтед кој добил одврзани раце од клубот да бара нова средина.

Сепак, како што јавува медиумот, Милан во моментов не бил заинтересиран да го ангажира фудбалерот кој е доста склон на повреди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Дефанзивецот на Јувентус се сели во Премиер лигата

Дури и пред доаѓањето на Де Лихт, Ругани немаше преголема минутажа, но минатата сезон…