Дома Трансфер зона Стоперот го напушта „Олд Трафорд“ после само една сеозна?

Стоперот го напушта „Олд Трафорд“ после само една сеозна?

0

Иако се очекуваше да добие прилика, сепак би можел да ја промени средината.

Минатото лето Виктор Линделоф пристигна како големо засилување во редовите на Манчестер Јунајтед.

Неколку клубови покажаа интерес за неговите услуги минатиот преоден рок, но Јунајтед беше најбрз и успеа да ја победи конкуренција, па стигнаа до потписот на шведскиот репрезентативец.

Сепак, Линделоф не се снајде во Премиер лигата, често пати беше мета на критики, во вториот дел од сезоната беше нешто подобар, па се очекуваше дека ќе добие нова шанса оваа
сезона.


Следете го Sportski.mk и на


клубовите кои сега покажува интерес за Линделоф е и неговиот поранешен клуб Бенфика, па останува да се види дали ќе остане на „Олд Трафорд“ и наредната сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ракитиќ се поблиску до трансфер во Интер

Еминентниот италијански весник „Газета дело Спорт“ и во денешното издание пишува дека плеј…