Дома Видео Столе е во супер форма – пантерска одбрана по шутот на Камачо (ВИДЕО)

Столе е во супер форма – пантерска одбрана по шутот на Камачо (ВИДЕО)

Maкедонскиот репрезентативец Столе Димитриевски со Рајо се подготвува за продолжување на сезоната во Шпанија, а дека паузата не оставила трага на неговата форма покажа на денешниот тренинг.

Исак Палзон Камачо испрати одличен удар, меѓутоа нашиот репрезентативен чувар на мрежата се истакна со одлична одбрана.

Столе го објави видеото на социјалните мрежи со текст: Добар обид Камачо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Столе Димитриевски прими гол од 35 метри (ВИДЕО)

Maкеонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски вчера немаше баш добар настап во поб…