Дома Македонски спорт Столе Димитриевски гостуваше во најпознатото фудбалско шоу во Шпанија 🎥

Столе Димитриевски гостуваше во најпознатото фудбалско шоу во Шпанија 🎥

Македонскиот голман Столе Димитриевски брани во одлична форма за Рајо во Ла Лига, а сега беше гостин на Хозе Педерол во „Ел Чирингуито“, најпознатото фудбалско шоу во Шпанија.

Од почетокот на сезоната Димитриевски е еден од најдобро оценетите голмани, посебно блесна во натпреварот против Барселона кога го одбрани пеналот на Мемфис Депај и неговиот тим дојде до победа од 1:0.

Во разговорот со Педерол меѓу другото Димитриевски истакна дека е среќен што ја дели соблекувалната со играч како Радамел Фалкао, секако тука беше и прашањето за одбранетиот пенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Гвардиола може да стане селектор на Холандија?

Пеп Гвардиола би можел да биде следниот холандски селектор, пишува „Мирор“. Се погласни се…