Дома Македонски спорт Мак ракомет Стоилов успешно опериран!

Стоилов успешно опериран!

0

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов веднаш по враќањето од Турција замина на операција на коленото.

Операцијата на коленото поминала успешно и сега следува период на рехабилитација за македонскиот ракометар.

Иако имаше пробеми во коленото, Стоилов вчера реши да го одигра мечот против Турција и уште еднаш покажа дека е голем борец.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Италијанската легенда воодушевена од нашиот Елмас

Eлиф Елмас игра одлично на почетокот на својата авантура во Наполи и се почесто македонски…