Дома Фудбал Англија Стигна фантастична ПОТВРДА за „граѓаните“ – Гвардиола на „слатки“ маки! (Фото)

Стигна фантастична ПОТВРДА за „граѓаните“ – Гвардиола на „слатки“ маки! (Фото)

0

Пеп Гвардиола повторно е на „слатки маки“.

Серхио Агуеро е спремен веќе за викендот да се врати на теренот, а тоа го потврди и на својот Инстаграм профил.

Аргентинецот сосема нормално тренира со останатите соиграч и е спремен да заигра во сабота против Стоук.

Агуеро пред само две недели доживеа собраќајна незгода и заработи повреда на ребрата, но се опорави многу побрзо отколку што се очекуваше.

Напаѓачот на Сити, одработи цел тренинг без никакви проблем и најави дека е спремен за враќање на терените.

Ова Пеп Гвардиола повторно го става на „слатки“ маки бидејќи сите негови фудбалери се во одлична форма, Жесус, Сане, Стерлинг, а сега повторно и Кун, а некој од нив шансата ќе мора да ја чека од клупата.

 

Vuelta a los entrenamientos y preparado😀!! Back to training. I am ready 💪🏽!

A post shared by Sergio Leonel Agüero (@10aguerosergiokun) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Англија

Проверете

ПОТВРДЕНО: ВАР од наредната сезона и во Франција!

Француската фудбалска лига од следната сезона ќе воведе ВАР технолигија потврдено беше на …