Дома Трансфер зона Стигна како големо засилување, а во јануари го напушта Интер

Стигна како големо засилување, а во јануари го напушта Интер

Евер Банега ова лето пристигна како големо засилување на „Џузепе Меаца“, а веќе во јануари бо можел да го напушти Интер.

Новиот тренер Стефано Пиоли не му верува многу на Аргентинецот и му даде шанса на Брозовиќ кој одлично ја искористи, па Банега би можел да го напушти Интер после само 6 месеци.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Банега пристигна како слободен играч од Севиља, па „нероаѕурите“ ќе можат да заработат на неговата продажба.

За аргентинскиот плејмејкер инетрес покажуваа неколку клубови од Премиер лигата, како Евертон и Вест Хем, а Интер ќе се согласи на негова продажба доколку пристигне понуда од 10 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…