Дома Фудбал Статистката вели: Реал има само 20% шанси за титулата

Статистката вели: Реал има само 20% шанси за титулата

Реал Мадрид синоќа се спасуваше од пораз против Реал Сосиедад и одигра реми 1:1.

„Кралевите“ повторно направија чекор назад во борбата за трофејот во Примера и значително си ги намалија шансите за титулата.

Според статистиката, Реал има мали шанси да ја одбрани титулата, која ја освои минатата сезона. „Кралевите“ во последните 50 сезони во Ла Лига, кога имале најмалку четири порази во првите 24 кола, само во 20% од случаите ја освојувале титулата.

Последен пат такво нешто им успеа во сезоната 2007/08.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…