Дома Фудбал Англија Статистиката е доказ колку Анчелоти го промени Евертон: До каде може да одат?

Статистиката е доказ колку Анчелоти го промени Евертон: До каде може да одат?

Тимот на Евертон под водство на Карло Анчелоти игра одлично оваа сезона.

„Карамелите“ во овој момент се на шестата позиција во Премиер лигата со 32 бодови, но и два натпревари помалку од лидерот на Манчестер Јунајтед кој има 40 бодови.

Италијанскиот стратег ги поврза работите во тимот од „Гудисон“, а во прилог на тоа му оди и статистиката.

Евертон оваа сезона на 23 натпревари оствари 15 победи во сите натпреварувања. За според минатата сезона имаа 16 победи на 43 натпревари.

Освен што играат одлично во Премиер лигата, Евертон избори пласман и во осминафиналето од ФА Купот.

До каде се спремни да да одат?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…