Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Статистиката го демантира Пикси: Физичката подготвеност не била проблем за Србија

Статистиката го демантира Пикси: Физичката подготвеност не била проблем за Србија


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Репрезентацијата на Србија го заврши настапот на Светското првенство уште во групната фаза и тоа беше големо разочарување со оглед на очекувањата пред првенмството.

Србија групната фаза ја заврши на последното место со само еден освоен бод. Селекторот Драган Стојковиќ-Пикси на прес-конференцијата после Мундијалот многу зборуваше за физичката подготвеност и тоа го истакна како најглавна причина што Србија не стигнала подалеку.

Сепак, ако ја погледнеме статистиката и претрчаните километри ќе се запрашаме дали е навистина така. Српските фудбалери во секој натпревар претрчале повеќе од противникот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…