Дома Фудбал Останато Стариот „Супер Марио“: Балотели прв тргна да се пресметува, па глумеше жртва (Видео)

Стариот „Супер Марио“: Балотели прв тргна да се пресметува, па глумеше жртва (Видео)

Италијанскиот напаѓач Марио Балотели по подолго време повторно се најде во центарот на вниманието.

Балотели во својата кариера учествуваше во најразлични инциденти и кога сето тоа го заборавивме тој не потсети.

Во ремито на Ница против Стразбур Балотели го постигна голот за изедначување на 1:1. По постигнувањето на голот, следуваше мал инцидент и судир со противничкиот играч по што Балотели иако прв тргна се обиде да испадне жртва.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Меси херој на ПСЖ, Интер го најде лекот за Шериф 🎥

Вечерва се играа натпревари од третото коло во Лигата на шампионите. Интер го најде лекот …