Дома Фудбал Италија „Старата дама“ во големи пробеми: Алегри со кадровски дефицит против Реал во Торино

„Старата дама“ во големи пробеми: Алегри со кадровски дефицит против Реал во Торино


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Денес се оддржа ждрепкаа за чевриналето во Лигата на шампионите, а во оваа фаза на натпреварувањето ќе се состанат финалистите од минатата сезона, Јувентус и Реал Мадрид.

Јувентус на потежок начин успеа да се пласира меѓу најдобрите осум екипи, Тотенхем во Торино извлече 2:2, но и Јувентус благодарение на големото искуство на „Вембли“ успеа да слави и избори пласман во следната фаза.

Имаа кадровски проблеми и во дуелот со Тотенхем, но веројатно уште повеќе ги очекуваат пред дуелот со Мадриѓаните.

Имено, се знае дека Квадрадо и Бернандески се повредени и големо прашање е дали ќе бидат фит за првиот меч, кој е закажан за 3. април.

Покрај нив дајца, кои се под знак прашање, Макс Алегри дефинитивно нема да може да смета на двајца многу важни играчи.

Имено, Миралем Пјаниќ и Бенат нема даможат да помогнат на „Старата дама“ против Реал во Торино, поради суспензија од жолти картони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Барселона играше пријателски натпревар против Висел Кобе – се беше во знакот на Иниеста 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерите на Висел Кобе и Барселона денес одиграа…