Дома Фудбал Останато Станковиќ се шегува со синот: Што бараш на подиумот кога не одигра ниту минута за Интер?

Станковиќ се шегува со синот: Што бараш на подиумот кога не одигра ниту минута за Интер?

Дејан Станковиќ минатата недела го продолжи договорот со Црвена Звезда, a сега се пошегува со неговиот син Филип кој е трет голман во Интер.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Филип Станковиќ е трет голман во Интер, но во италијанското првенство каде што Интер дојде до титулата не запиша ниту еден настап, сепак доби медал и славеше со соиграчите.

Неговиот татко се пошегува со него за оваа ситуација.

„Се шегував со него, му кажав што бараш на подиумот кога одигра „нула минути“ за Интер. Нормално се шегувам со него, мило ми е што помина една година во таков тим. Секако е убаво чувството кога ќе се качиш на подиумот“, изјави Станковиќ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…