Дома Македонски спорт Стави ли крај Наполи на шпекулациите за иднината на Елмас?

Стави ли крај Наполи на шпекулациите за иднината на Елмас?

Елиф Елмас во претходниот период од време на време се поврзуваше со заминување од Наполи, меѓутоа такво нешто изгледа нема да се случи.

Во Наполи Елмас не добиваше преголема минутажа кај Гатузо, најчесто влегуваше од клупата за резерви, а стартер во главно беше во куп натпреварите, што секако не е доволно. Меѓутоа работите во клубот можеби ќе се променат со заминувањето на Рино.

Денес Наполи објави видео од најдобрите потези на Елмас во изминатата сезона и ова видео може да се протолкува како најава дека клубот нема намера да се откаже од македонскиот „дијамант“ во овој преоде нрок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Мбапе барал исфрлање на аргентинскиот „клан“ од ПСЖ!?

Во екипата на ПСЖ владее очајна атмосфера, а главен виновник за тоа е Килијан Мбапе, кој л…