Дома Македонски спорт Мак фудбал Срѓан Захариевски ќе ја води Воска

Срѓан Захариевски ќе ја води Воска

По заминувањето на досегашниот стратег Миљан Радовиќ, денеска фудбалскиот клуб Воска Спорт објави дека нов тренер на екипата е Срѓан Захариевски.

Поранешниот македонски репрезентативец беше официјално промовиран пред јавноста од претседателот на клубот, Нефи Усеини.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Асистент на Захариевски ќе биде Сеит Крека кој до сега работеше со младинските групи, а сега ќе биде дел од првиот тим.

Захариевски претходно соработуваше со Струга, Пелистер и Металург.

Дебито на клупата ќе го има на 25 февруари против Силекс во рамките од 20 коло во Првата македонска лига.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонскиот дрес еден од најубавите во историјата на ЕП

Познатиот фудбалски магазин „Фор Фор Ту“, објави листа од топ 10 дресови на Европските прв…