Дома Фудбал Репрезентации Србите разочарани: Дали ова е дресот со кој ќе играат на Мундијалот во Катар?! 📸

Србите разочарани: Дали ова е дресот со кој ќе играат на Мундијалот во Катар?! 📸

Репрезентацијата на Србија ќе игра на Мундијалот во Катар, а сега на социјалните мрежи се појави фотографија од тоа како би можел да игледа дресот на „Орлите“.

Мундијалот започнува за помалку од пет месеци, коментарите за дресот кој се појави во најголем дел се негтивни. Фановите веруваат дека ова е само неточна информација и се надеваат дека овој дрес нема да биде потврден од Фудбалската федерација.

Дресот многу потесетува на оној на црногорската репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

„Меси не може да игра за ниту еден тим од Топ 6 во Премиер лигата“

Лионел Меси важи за еден од најдобрите фудбалери на сите времиња и не постои клуб кој не б…