Дома Фудбал Репрезентации Србите не го чекаа исходот од ЕП – Пикси доби нов договор!

Србите не го чекаа исходот од ЕП – Пикси доби нов договор!

Драган Стојковиќ Пикси потпиша нов договор со Фудбалскиот сојуз на Србија и ќе остане селектор на „орлите“ до 2026 година.

Се шпекулираше дека раководството ќе му го продолжи договорот на Пикси кој истекуваше по завршувањето на Европското првенство, но раководството на Фудбалскиот сојуз на Србија одлучи да не чека да заврши турнирот во Германија.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Пикси со Србија по пласманот во Катар на Светското првенство, ја одведе и на Европското кое за Србија е прво уште од 2000 година. Исто така успеа да ја одведе селекцијата и до елитниот ранг во Лигата на Нации.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…