Дома Видео Србин во Русија постигна гол со спектакуларни ножички (ВИДЕО)

Србин во Русија постигна гол со спектакуларни ножички (ВИДЕО)

Српскиот фудбалер Деспотовиќ постигна спектакуларен гол.

Оренбург не е клуб кој е во врвот на русткиот фудбал, а во минатото коло беа поразени од Ахмат со 2:1.

Утешниот гол за Оренбург го постигна Србинот и поранешен играч на Црвена Звезда Ѓорѓе Деспотовиќ во 65-тата минута и тоа на навистина спектакуларен начин.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Симеоне: Ако Реал добива повеќе пенали, тоа е затоа што повеќе напаѓа

Последните неколку денови во Шпанија повторно се разгоре “војната“ помеѓу Реал Мадрид и Ба…