Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Срамота: Поранешен светски шампион својата Аргентина ја гледа седнат на скали!

Срамота: Поранешен светски шампион својата Аргентина ја гледа седнат на скали!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Репрезентацијата на Аргентина има две светски титули, првата е од 1978 и втората од 1986 година. Во Катар видовме низа легенди на своите селекции кои седат во ВИП – ложата на модерните стадионо, но тоа не е случај со Рикардо Бокини.

Рикардо Бокини беше дел од славната генерација предводена од Марио Кемпес во 1978 година, тогаш Аргентинците на домашен тереден дојдоа до титулата.

Додека низа легенди натпреварите ги следеа од удоби фотелји сега се појавија фотографии од Бокини како натпреварот на својата Аргентина го гледа седнат на скали.

Фотографиите од Бокини брзо се раширија во јавноста и предизвикаа бурни реакции.

„Понижување е за еден поранешен светски шампион својата репрезентација да ја гледа седнат скали. Во исто време некои кои не освоиле ништо седат во ВИП-ложите“, пишуваа медиумите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Леброн: Јас сум најдобриот кој ја играл оваа игра

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Леброн го сруши реко…