Дома Видео Срамно: Фудбалер на Бока намерно го удираше противникот по скршениот прст 🎥

Срамно: Фудбалер на Бока намерно го удираше противникот по скршениот прст 🎥

Бока Јуниорс го освои трофејот во Купот на Аргентина откако вчера славеше против Расинг после подоброто изведување на пенали (6:5).

Во Аргентина често пати сме биле сведоци на непромислени стартови и груби потези. Таква ситуација имаше и во вчерашниот натпреварот. Фудбалерот на Бока Јуниорс, Карлос Замбрано го навлече бесот на фудбалската јавност откако го нападна противникот.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Замбрано неколку пати го удираше напаѓачот на Расинг Коптељи по скршениот прст кој му беше преврзан со завој.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Кошаркарите на Далас на тренинг се мотивираа со – хитот на Цеца! 🎥

Далас Маверикс ја подобри формата пред стартот на разигрувањето во НБА лигата каде што ќе …