Дома Македонски спорт Мак фудбал Срамно: Украдени кабли за струја од стадионот во Прилеп!

Срамно: Украдени кабли за струја од стадионот во Прилеп!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Необична вест пристигнува од Прилеп, имено во саботата попладне засега непознати сторители украле кабли од трансформаторот на стадионот „Гоце Делчев“.

На 29.10.2022 во 17.00 часот било пријавено дека во периодот од 27.10. до 29.10.2022 непознати сторители со употреба на соодветен алат од Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп односно од трансформаторот одзеле 40 парчиња кабел со должина од околу 30 тина метри.

Се работи на расчистување на случајот – информираат од СВР Битола.

Извор: Маркукуле.мк

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Спорт,рекреација и екологија – Mozzart спонзор и учесник на настанот “Леуново ОЦР 2023”

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Во селото Леуново, …