Дома Фудбал Останато Срамниот потег на Ди Марија: Го плукна Гонзалес само неколку дена откако го победи коронавирусот

Срамниот потег на Ди Марија: Го плукна Гонзалес само неколку дена откако го победи коронавирусот

di maria

Дербито во француската Лига 1 во неделата кое го доби Марсеј 0:1 заврши со пет црвени картони и тепачка во финишот.

Сериозна казна може да заработи Анхел Ди Марија поради тоа што го плукна Алваро Гонзалес. Ди Марија само неколку дена пред натпреварот го победи коронавирусот, а сега го плукна Гонзалес затоа што го навреди Нејмар.

Судијата на натпреварот не го забележа Аргентинецот па помина без казна. Сепак камерите го снимија па Ди Марија може дополнително да биде казнет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Урнебесно: Иско во борба сам со себе да ја стигне топката 🎥

Иско е миленик на Зинедин Зидан и веројатно тоа е главната причина зошто е се уште член на…