Дома Македонски спорт Спировски игра одлично во 2020: Со два гола донесе победа на Хапоел (ВИДЕО)

Спировски игра одлично во 2020: Со два гола донесе победа на Хапоел (ВИДЕО)

Maкедонскиот репрезентативец Стефан Спировски одлично ја започна 2020 година и веќе на три натпревари има исто толку голови.

Вчера неговиот Хапоел Тел Авив славеше победа од 3:1 против Ранана, а Спировски беше стрелец на два гола. Спировски го постигнап рвиот гол во 29. минута кога го совлада противничкиот голман со маестрален удар од 20-тина метри. До крајот на првиот дел гостите го изедначија резултатот.

Во вториот дел Алтман го врати Хапоел во водство, за Спировски во 81. минута да стави точка со својот втор гол на натпреварот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Роналдо станува играчот кој најбрзо одиграл 1000 натпревари!

Кристиано Роналдо во уште еден сегмент ќе се запише во историјата. Португалецот во дресот …