Дома Фудбал Останато СПЕКТАКУЛАРНО: Кандидат за гол на годината – „шкорпион“ од работ на шеснаесетникот!

СПЕКТАКУЛАРНО: Кандидат за гол на годината – „шкорпион“ од работ на шеснаесетникот!

gol

СПЕКТАКУЛАРНО!

Кандидат за гол на годината, апсолутно без претерување! Кога ФИФА ќе ги одредува конкурентите за наградата „Пушкаш“ веројатно на списокот од денес во предвид ќе го има и непознатиот Рајли Мекгри кој утрово во Австралија постигна гол на спектакуларен начин.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Во натпреварот против Мелбурн, 19 годишниот играч за врска изедначи на 11 со еден од најтешките удари во фудбалот од работ на казнетиот простор. Нема потреба да се трошат зборови со еден збор – спектакуларно! Погледнете…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…