Дома Останати Кошарка НБА Спектакуларен тандем во Лејкерс: Ѕвездата на Голден Стејт доаѓа кај Леброн

Спектакуларен тандем во Лејкерс: Ѕвездата на Голден Стејт доаѓа кај Леброн

Леброн Џејмс ова лето предизика земјотрес во НБА лигата со неговиот трансфер во ЛА Лејкес, а наредното лето ќе добие вистински партнер во тимот.

Американските медиуми пренесуваат дека ѕвезата на Голден Стејт, Клеј Томпсон од следното лето ќе го засили тимот на ЛА Галакси.

Томпсон е голема желба на „езерџиите“ кои ќе направат се за да го донесат во своите редови кога бекот ќе биде слободен играч. Лејкерси се спремни да понудат повеќе од Вориорс и така да го привлечат Томпсон во Лос Анџелес.

Играчот наводно веќе подолго време не е задоволен со својот статус во клубот, бидејќи полека паѓа во втор план по доаѓањето на Кевин Дурант.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Трагедија: Загина еден од најталентираните мотоциклисти во Европа

Тажни вести доаѓаат од Шпанија откако на трка во Алканиз загина еден од најталентираните м…