Дома Видео Спектакуларен поен, воодушевен дури и Ѓоковиќ🎥

Спектакуларен поен, воодушевен дури и Ѓоковиќ🎥

Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми славеше над Салваторе Карусо во првото коло од Мастерсот во Рим.

Меѓутоа, еден поен на Карусо го одбележа мечот, па Италијанецот доби честитики дури и од Новак.

Карусо успеа на атрактивен начин да освои поен после 21 удар…погледнете!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Урнебесно: Иско во борба сам со себе да ја стигне топката 🎥

Иско е миленик на Зинедин Зидан и веројатно тоа е главната причина зошто е се уште член на…