Дома Фудбал Италија Спалети: Спремен сум да се врзам за Кулибали, само за да остане

Спалети: Спремен сум да се врзам за Кулибали, само за да остане

Новиот тренер на Наполи, Лучијано Спалети истакна дека е спремен да направи се само да го задржи дефанзивецот Кулибали во тимот.

Медиумите шпекулираат дека Кулибали сака да ја промени средината, а Наполи е спремен да го продаде ако пристигне добра понуда.

„Спремен сум да се врзам за Кулибали само за да го задржам во тимот“, изјави Спалети.

Кулибали е во Наполи од 2014 година и се етаблираше во еден од најдобрите дефанзивци во Серија А, но за него постои силен интерес од клубовите од Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…