Дома Фудбал Италија Спалети незадоволен: Тие што велат дека добро сме поминале немаат поим

Спалети незадоволен: Тие што велат дека добро сме поминале немаат поим

Денеска беше одржана ждрепката за четвртфиналето во Лигата на шампионите, по што стана јасно дека Италија ќе има барем еден претставник во полуфиналето.

Во четвртфиналето ќе играат Наполи и Милан, победникот од тој дуел ќе се бори за пласман во финалето со подобриот од дуелот помеѓу Интер и Бенфика, а тренерот на наполитанците Лучијано Спалети признава дека е незадоволен од ждрепката во Нион.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Тоа ќе биде пресметка меѓу актуелниот шампион на Италија Милан и многу веројатно идниот Наполи, откако „наполитанците“ речиси го обезбедија „скудетото“ во тековната сезона. Само чудо може да ги спречи да ја освојат титулата.

Посакував ривал кој не е од Италија, но добивме нешто друго“, изјави Спалети.

“Милан има голема историја, тие што велат дека добро сме поминале во ждрепката немаат поим. Само Реал ја освоил Лигата на шампионите повеќе пати од Милан. Историјата говори многу”, изјави Спалети.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Сити не го дава Де Брујне, му спреми нов договор

Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин де Брујне, влезе во последната година од договорот, па с…