Дома Фудбал Италија Спалети заминува, но го тетовираше амблемот на Наполи📷

Спалети заминува, но го тетовираше амблемот на Наполи📷


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Лулијано Спалети успеа после цели 33 години да го врати Скудетото во Наполи.

Иако заминува на крајот на сезоната, сепак Спалети никогаш нема да го заборави овој успех и по тој повод реши да ја стави првата тетоважа.

Тој на десната рака го тетовираше амблемот на Наполи со бројот 3, што означува трето Скудето за славниот италијански клуб.

Минатата година Стефано Пиоли се одлучи на истиот потег после освоената титула со Милан, па ова прераснува во традиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…