Дома Македонски спорт Со двата гола Јаховиќ доби место во тимот на колото во турската Суперлига

Со двата гола Јаховиќ доби место во тимот на колото во турската Суперлига

Вчера репрезентативецот на Македонија Адис Јаховиќ пстигна два гола и така донесе победа за Гозтепе во турската Суперлига.

Јаховиќ двата гола за Гозтепе ги постигна во првото полувреме, а Гозтепе победи со 2:1 против Газиантеп. Таквиот настап на Јаховиќ му донесе заслужено место во тимот на колото во Турција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Реал Мадрид без Асенсио во следните три недели

Лоши вести пристигнуваат за тимот на Реал Мадрид. Имено, Марко Асенсио поради повреда на м…