Дома Фудбал Англија Сочните пцовки од Билиќ за Мајк Дин: Оди во „пи*ку ма*ер, мрш! 🎥

Сочните пцовки од Билиќ за Мајк Дин: Оди во „пи*ку ма*ер, мрш! 🎥

Славен Билиќ доби црвен картон во натпреварот и мораше да ја напушти клупата во натпреварот на ВБА против Евертон кој неговиот тим го загуби со 5:2.

Билиќ по завршувањето на првото полувреме ги загуби нервите и му се „истури“ на судијата Мајк Дин. По расправијата тој беше исклучен, а може да заработи и дополнителна казна за зборовите кажани при излегувањето на теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Следните два меча се клучни за Зидан

Иднината на Зинедин Зидан во Реал Мадрид зависи од резултатите на следните два меча, тврди…