Дома Останати „Сопругата на Шумахер живее како во затвор“

„Сопругата на Шумахер живее како во затвор“


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Михаел Шумахер имаше несреќа во 2013 година на скијање, по што не се познати многу детали за неговото здравје, освен дека сопругата Корина се грижи за својот сопруг.

Пријателот на германскиот возач, Еди Џордан за британските медиуми пишуваат дека Корина не може со никого да се дружи поради нејзиниот сопруг.

„Ова беше најлоша ситуација за Корина и Мик. Поминаа речиси 10 години од несреќата и Корина сè уште не може да оди на забава, ручек, патување… Таа живее како затвореник затоа што сите сакаат да разговараат со неа за Михаел“, кажа Џордан.

Шумахер освои седум шампионски титули додека возеше во Формула 1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

MOZZART со поддршка на екипата на ПИОМ на Синдикалните спортски игри

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ре…