Дома Фудбал Англија Сопругата на Руни знае што е најдобро – Колин бара одмор за нејзинот сопруг!

Сопругата на Руни знае што е најдобро – Колин бара одмор за нејзинот сопруг!

roney

Вејн Руни во последно време се соочува со големи проблеми во приватниот живот.

Како што пренесува реномираниот англиски медиуми „Мирор“, возењето во алкохолизирана состојба донело нови проблеми во бракот на англискиот фудбалер.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Неговата соруга Колин не се појави на натпреварот во рамките од четвртото коло во Премиер лигата во кое „карамелите“ на домашен терен запишаа пораз од Тотенхем со резултат 0:3.

Да потсетиме, Руни беше фатен како вози алкохолизирана состојба, а за работата да биде полоша тој возел автомобил кој не бил во негова сопственост, туку на девојката по име Лаура Симпсон со која ја поминал вечерта во еден ноќен клуб.

Неговата сопруга Колин наводно не му замерува на тоа што бил во друштво на друга жена туку на тоа што возел во алкохолизирана состојба, а сега бара од Руни да се обиде да го убеди менаџерот на Евертон Роналд Куман да му даде краток одмор за да си го спаси бракот.

Голема „прашина“ се дигна околу активностите на Руни надвор од теренот, па полека тие работи почнуваат да влијаат и на неговиот професионален живот.

Иначе тешко дека Куман во овој период ќе му даде одмор на Руни кого го смета за еден од најважните фудбалери на својата екипа, па фудбалерот веројатно ќе мора да ја чека наредната репрезентативна пауза за да ги поправи односите во семејството.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…