Дома Фудбал Англија Сон го објасни епскиот гол против Барнли

Сон го објасни епскиот гол против Барнли

Во саботата Тотенхем го победи Барнли со 5:0, а во овој триумф супер гол постигна Сон Хеунг Мин.

Сон изведе неверојатен соло продор во кој од пред својот шесенасетник стигна до противничк гол и погоди.

Секако Сон како и секој друг фудбалер кој би постигнал ваков гол е среќен.

„Го видов Деле Али лево и повеќе фудбалери на Барнли. Тргнав да му ја додам топката, но во тој момент еден играч го покри и продолжив сам. Добив брзина и си помислив одам до крaj, за две-три секунди бев пред голот. Посебно сум среќен што ваков гол постигнав на домашен терен“, изјави Сон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бизарен проблем во Шпанија: Некој ги украл сите влезници за натпреварот на Барселона!

Во шпанскиот куп Барселона ќе игра против Ибица, но домаќинот на овој натпревар се соочи с…