Дома Фудбал Англија Совет за Солскјер: Доведи го Агуеро!

Совет за Солскјер: Доведи го Агуеро!

Легендата на англискиот фудбал, Пол Инс му даде интересен предлог на „црвените ѓаволи да го донесат Серхио Агуеро на лето.

Аргентинецот 10 години е член на Манчестер Сити каде се претвори во легенда и најдобар стрелец во историјата на клубот. Меѓутоа, неговиот договор истекува на лето и големи се шансите да ја промени средината.

Хари Кејн и Халанд не се единствени варијанти за Манчестер Јунајтед. Серхио Агуеро веројатно ќе го напушти Сити ова лето и зошто Јунајтед да не се обиде да го донесе? Ако Агуеро сака да остане во Премиер лигата, не мислам дека е толку лошо да се пресели во Јунајтед“, истакна Инс.

Овој трансфер е тешко да се претпостави бидејќи Агуеро испиша историја во Сити и тешко дека ќе прифати да се пресели во градскиот ривал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Дали соблекувалната на Сити го саботира Де Брујн?

Доскорешниот заменик капитен на Манчестер Сити, Кевин де Брујн изгледа не ужива апсолутна …