Дома Трансфер зона Смолинг и Дибала ја напуштаат Рома

Смолинг и Дибала ја напуштаат Рома


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Дефанзивецот на Рома, Крис Смолинг би можел да го напушти клубот на крајот на сезоната.

Договорот на Смолинг истекува на крајот на сезоната, а двете страни не можат да најдат заеднички јазик за продолжување на соработката.

Интерес за него покажуваат неколку клубови од Премиер лигата, како и Интер, па се уште не донел конечна одлука каде ќе ја продолжи кариерата.

Во слична ситуација е и Пауло Дибала, кој сигурно ќе ја напушти Рома доколку тимот не обезбеди пласман во Лигата на шампиони.

Агентот на Дибала веќе стапил во контакт со неколку европски клубови, а доколку Рома не заврши во Топ 4 тогаш Аргентинецот може да си замине за симболична сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал спреми 100 милиони за Лаутаро

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Приоритет на Реал Мадрид во летниот …