Дома Топ вести Случка од соблекувалната го убеди Зидан – за Бејл повеќе нема место во Реал

Случка од соблекувалната го убеди Зидан – за Бејл повеќе нема место во Реал

0

Веќе е евидентно дека Герет Бејл не е еден од најважните фудбалери на Реал Мадрид, како што беше во минатото, па во последно време се гледа дека Велшанецот е во длабока криза.

Мадридскиот весник „АС“ откри интересна случка од соблекувалната, која се случила на полувремето на мечот со Јувентус во ЛШ. Бејл го започна натпреварот како стартер, но играше многу лошо, а Реал Мадрид губеше на полувремето со 2:0.

Уште при влегувањето во соблекувалната Роналдо му забележал на Бејл дека игра слабо и пасивно, на што Велшанецот одговорил само со насмевка. Тоа го налутило Зинедин Зидан и веднаш го замени со Лукас Васкез во второто полувреме.


Следете го Sportski.mk и на


После тоа Бејл воопшто не беше во групата за мечот со Малага, а против Билбао влезе како резерва во последните 20 минути.

Шпанските медиуми тврдат дека Реал и Бејл на крајот на сезоната сигурно ќе се разделат, бидејќи Зидан нема повеќе доверба во него.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Трудот во првото полувреме лесно го прокоцкавме, Шпанија однесе победа со +11

Репрезентацијата на Македонија денес го одигра четвртиот натпревар на Светското првенство …