Дома Останати Ракомет Словенците претпазливи: Македонија има тројца големи играчи

Словенците претпазливи: Македонија има тројца големи играчи

Селекцијата на Словенија ќе биде првиот противник на Македонија во втората фаза од Светското првенство.

Против Словенија ќе играме утре со почеток од 15:30 часот. Селекторот на Словенците, Љубомир Врањеш е вниматален пред дуелот со нас, иако ние немавме најдобар старт на СП.

„Во денешниот противник нама лесни противници, тоа го мислам и за нашиот следен противник. Македонија е репрезентација која има тројца големи играчи. Фаворити сме, но тоа ништо нема да значи ако не го покажеме на терен“, изјави Врањеш.

Словенците го откажаа тренингот кој требаше да го имаат денес и се фокусираа на видео-анализата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

„Марка“ открива: Меси донесе одлука за својата иднина!

Иднината на Лионел Меси е главна тама во спортските медиуми веќе подолго време, бидејќи не…